Oto realizacja, w której wykorzystaliśmy już ponad 300 000 roślin!

Nasza firma nie spoczywa na laurach, dlatego też realizuje kolejną dużą inwestycję ZZ – Zarządu Zieleni. Od czerwca 2018 roku prowadzimy nasadzenia miksów bylin traw ozdobnych w pasach drogowych na terenie całej Warszawy. W sumie obsadziliśmy już około 35000m², a przy tym wykorzystaliśmy ponad 300 000 roślin!

Pomysł na obsadzanie terenów zieleni różnogatunkowymi nasadzeniami bylin i traw przybył do nas z Zachodu. Prekursorem tego rodzaju nasadzeń jest Piet Oudolf, holenderski projektant zieleni, który dostrzegł ogromny potencjał i urok w nasadzeniach roślin zielnych.

W czerwcu 2018 uczestniczyliśmy w zorganizowanym przez ZZW kilkudniowym szkoleniu poprowadzonym przez Noela Kingsbury’ego – współpracownika Pieta Oudolfa. Mieliśmy niewątpliwą przyjemność pogłębienia naszej wiedzy na temat komponowania i sadzenia bylin w miksach, co jeszcze lepiej przygotowało nas do podjęcia tak ważnej i być może pierwszej na tak dużą skalę w Polsce inwestycji.

Zapraszamy do naszej blogowej galerii, w której będziecie mogli zobaczyć efekty nasadzeń oraz zdjęcia ze spotkania z Noel’em Kingsbury.