Pielęgnacja zieleni

Świadczymy usługi w zakresie pielęgnacji i utrzymania terenów zieleni w cyklach wieloletnich oraz interwencyjnie. Zajmujemy się zarówno niewielkimi obiektami publicznymi, jak również obiektami komercyjnymi czy dużymi obiektami drogowymi. Oferujemy takie usługi jak:

 • koszenie
 • karczowanie zarośli, samosiewów
 • cięcia formujące, odmładzające, korygujące roślin
 • wycinka i pielęgnacja drzew
 • nawożenie trawników oraz drzew, krzewów i bylin
 • renowacje trawników
 • wertykulację i aerację trawników
 • ochrona chemiczna roślin przed owadami i grzybami patogennymi – opryski owado- i grzybobójcze
 • utrzymanie w czystości ciągów komunikacyjnych
 • grabienie liści
 • odchwaszczanie, pielenie
 • wywóz ziemi, pokosu trawy, gałęzi i innych „zielonych odpadów”
 • odśnieżania dróg i ciągów pieszych (mechanicznie i ręcznie)

KONTAKT:

600 423 005

pielegnacja@sorted.pl

 • DORADZTWO

 • SPRAWDZONA EKPIA

 • NAJLEPSZE WYKONANIE

 • ATRAKCYJNE CENY

Projekt ogrodu i jego realizacja to tylko pierwsze kroki do uzyskania na przydomowej przestrzeni wyjątkowego zakątka. Do uzyskania zadawalającego efektu utrzymującego się przez lata należy o niego dbać, ponieważ ogród żyje i zmienia się w czasie. W zależności od wielkości i urozmaicenia gatunkowego ogrodu jeden wymaga większej uwagi i poświęconego czasu, a inny mniej, ale każdy powinien być pielęgnowany.

Praktycznie większość roślin wymaga od czasu do czasu przycięcia.  Musimy pamiętać, że cięcie nie polega jedynie na usunięciu obumarłych pędów i gałęzi, ale wykonuje się również tzw. cięcia formujące, odmładzające czy też w okresie po przekwitnieniu roślin. Głównym celem cięć jest wzmocnienie rośliny i nadanie jej odpowiedniej formy. Ważnym zabiegiem jest  też nawożenie roślin. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nasz ogród to nie jest naturalne środowisko z jakiego pochodzi większość krzewów ozdobnych tam rosnących.  W tym celu wykonujemy nawożenie roślin nawozami mineralnymi. Nawożenie różnicujemy w zależności od gatunku rośliny, jej wieku oraz pory roku. Największą powierzchnię w naszych ogrodach najczęściej zajmują trawniki. Pamiętajmy że trawnik to nic innego jak utrzymana w ryzach łąka z wyselekcjonowanymi gatunkami traw. Aby jednak nasz trawnik nie zamienił się znów w „łąkę” trzeba poświęcić mu sporo czasu i uwagi. Każdy trawnik wymaga regularnego koszenia, systematycznego podlewania, nawożenia oraz przynajmniej raz w sezonie zabiegów interwencyjnych jak chociażby wapnowanie, wertykulacja czy aeracja. W koszeniu mogą pomóc nam roboty koszące, a w podlewaniu systemy automatycznego nawadniania, jednakże przy pozostałych zabiegach warto zwrócić się o pomoc specjalistów. Potrzebna jest wiedza jak aplikować nawozy, by nie spalić trawnika oraz by nawożenie dało jakikolwiek efekt. Nawóz powinien też być rozprowadzony równomiernie w innym przypadku możemy zepsuć cały nasz trawnik, a jego odbudowa pochłonie kolejne środki finansowe i czas. Nie wszystkie nawozy można stosować o każdej porze roku. Z upływem sezonu nasz trawnik potrzebuje innych składników mineralnych, więc nawożenie musi być uzależnione od potrzeb trawnika. Kolejnym istotnym zabiegiem o którym niektórzy zapominają jest wertykulacja czy też aeracja. Do wykonania tych zabiegów oprócz specjalnego sprzętu potrzebne jest też doświadczenie, gdyż możemy w łatwy sposób zniszczyć nasz trawnik. Zabiegi te polegają na mechanicznej ingerencji w głąb trawnika celem usunięcia warstwy filcowej powstałej w ubiegłym sezonie oraz po minionej zimie. Z racji, iż jest to mechaniczna ingerencja w struktury korzeniowe przy nieumiejętnym posługiwaniu się sprzętem ogrodniczym możemy zerwać całą warstwę zadarnienia, a nie polepszyć jej walory środowiskowe.

Istotnymi i niekiedy koniecznymi zabiegami w naszych ogrodach są zabiegi chemiczne. Zdarza się że nie ma już innego wyjścia, bo wszystkie inne metody zawiodły i musimy posunąć się do zastosowanie chemicznych środków ochrony roślin. Często jest to pokierowane brakiem naturalnego wroga dla szkodnika, który zaatakował nasz ogród. Bywa też tak, że warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi chorób i grzybów które atakują nasze rośliny. W jednym i w drugim przypadku ostatnią obroną pozostaje walka przy użyciu środków chemicznych.  Jak z każdą chemią tak i w tych przypadkach należy przestrzegać zasad BHP, wszelkich środków ostrożności oraz instrukcji załączonych do produktu przez producenta w kwestii dawkowania, czasu stosowania oraz karencyjności środka.  Należy też mieć odpowiedni sprzęt do prawidłowego wykonania zabiegów.

Nasza firma od lat zajmuje się budową ogrodów, a także ich pielęgnacją.  Posiadamy wiedzę,  sprzęt oraz przeszkolonych pracowników, którzy prowadzą pielęgnacje kilkudziesięciu ogrodów tygodniowo. Jeśli chcą Państwo, abyśmy zajęli się również Państwa ogrodem to zachęcamy do kontaktu w celu umówienia spotkania po którym przygotujemy indywidualną ofertę.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ POZOSTAŁE USŁUGI: